Do In självmassage

Do In är en uråldrig japansk självmassage-teknik som syftar till attförbättra kroppens energiflöde, öka cirkulationen och minska spänningar. Genom enkla, men effektiva tryck, strykningar och stretchövningar, kan du själv påverka kroppens akupunkturpunkter och meridianer för att skapa balans och välmående. Övningarna kan utföras var som helst och kräver inga redskap, vilket gör Do In till en idealisk metod för daglig avkoppling och återhämtning.

Do-In är en form av kinesiska Dao Yin som vidareutvecklas i Japan. Det är skonsamma Shiatsu-liknande övningar som främjar energiflödet - känd som Ki på japanska.

Som pausaktivitet
Längd: 15 min
Pris: Upp till 30 pers 2 500 kr exkl moms
31-99 pers 80 kr p/p exkl moms
100-170 pers 70 kr p/p exkl moms

Som fullängdsaktivitet
Längd: 45 min
Pris: 4900 kr exkl moms
Över 20 pers 5900 kr exkl moms

En perfekt start på dagen eller som en energiboost under dagen. Ni har yukata eller vanliga kläder på er under passet.

Håll dig uppdaterad

Gå inte miste om något nytt – med Yasuragis nyhetsbrev får du ta del av information, inspiration och aktuella erbjudanden.

Nyhetsbrev

Newsletter

You are now subscribed to our newsletter! Du prenumererar nu på vårt nyhetsbrev!